info@akademiplena.com | +90 224 2434314

KARİYER KOÇLUĞU

Seveceğin bir iş seçersen, hayatın boyunca bir an bile çalışmış ve yorulmuş olmazsın…

 Kariyerinin başında veya herhangi bir dönüm noktasında olan herkes kariyer koçluğundan faydalanabilir. Sağlıklı ve gerçekleştirilebilir hedefler belirleyebilmek için birçok sorunun cevabını net bir şekilde vermek gerekiyor. Kariyer koçluğu ile; kişisel kararlarınıza ve eylemlerinize neler yön veriyor? Severek yaptığınız iş hangisi? Sevdiğiniz işte çalışmaya başladığınızda neler değişecek? İşinizi iyi bir şekilde yapabilmek için sahip olmanız gereken yetenekleriniz hangileri? Bu işi en iyi şekilde nasıl yapabilirsiniz? Neleri yapabileceğiniz ya da yapamayacağınız, neleri yapmaktan hoşlanıp nelerden kaçındığınız, hayatınızla ilgili neleri isteyip istemediğiniz, elinizde  bulunan sahip olduğunuz kaynaklar nelerdir?  Tam olarak ne yapmayı arzu ediyorsunuz? gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

 Kimler Alabilir?

· Mezuniyet durumundaki öğrenciler,

· Yeni bir pozisyonda göreve başlayanlar,

· Yeni bir şirket veya ekipte çalışmaya başlayanlar,

· İlk defa veya farklı bir konumda yöneticilik görevinde bulunanlar,

· Hayatlarındaki evlenme, doğum, taşınma vb. bazı değişiklikler sebebiyle süregelen yaşantılarını değiştirmek durumunda olanlar,

· Kariyer değişimi sürecindeki kişiler,

· İşten çıkarılma süreci yaşayan kişiler,

· İş motivasyonunu kaybeden ve bu nedenle tükenmişlik yaşayanlar,

· İşlerinin heyecanını ve anlamını yitirmiş kişiler,

· Profesyonel hayata belli bir aradan sonra dönmek isteyenler.

Kariyer Koçluğu almak isteyen danışanlarımız deneyimli yaşam koçlarımızın; yargısız bir şekilde danışanla bağ kurarak, derin dinleme ve geri yansıtma yoluyla yanıt vererek, uyumu yakalayarak güçlü sorular ve güçlü ricalar ile kurdukları süreci birlikte sürdürüler.

Bu süreç danışanda kariyer blincinin oluşturulması (Kariyer kuramları, kariyer yolculuğu, Kariyer -Kişilik ilişkisi), kariyer koçluğu stratejilerinin uygulanması ve düşünce sisteminin değiştirilmesi, farklı bir bakış açısı oluşturulması, sınırlarından kurtulması, hayatındaki enerji kaçaklarının farkına varması ve çevredeki fırsatları görebilmesi üzerine kuruludur.

Sırları

Çevrenizdeki fırsatların farkına varmak, hayatımızdaki enerji kaçaklarının farkına varmak,
Yaratıcılığımızı geliştirmek,
Hedef-Strateji-Eylem çalışması,
Etkinlikler (Arma-düş tablosu-yaşam çarkı-yaşamın üç kutusu-ödül töreni-parti-meslek pastası-çanta-ağaç-swot analiz-kötü senaryo-rumbas-ölüm senaryosu-galaksi),
Yardımcı araçlar,
Zaman Yönetimi,
İletişim becerilerimizi geliştirmek,
İlişkilerimizi düzenlemek,
Sonuca ulaşmak.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz:

Tel: (224)2434314

info@akademiplena.com