EBEVEYN KOÇLUĞU

Aile koçluğu yöntemi ile ebeveynlere, çocuklarının çok yönlü gelişimlerini desteklemelerini amaçlayan bir model sunar.

Çocuklarının gelişimine olumlu katkıda bulunabilmeleri, ilişkilerinin sağlıklı gelişimi ve olası zorluklarla baş çıkabilmeleri için aileyle bire bir görüşülerek verilen koçluk hizmetidir. Anne babalar, diğer aile büyükleri ve mesleği gereği çocuklarla ilişkisi olan kişiler bu hizmetten yararlanabilirler.

Aile koçluğu yöntemi ile  ebeveynlere, çocuklarının çok yönlü gelişimlerini desteklemelerini amaçlayan bir model sunar. Çocukların doğuştan gelen potansiyellerini açığa çıkartıp geliştirmelerini, mutlu ve sağlıklı olarak büyümelerini, kendilerine yeten, özgüven sahibi, başarılı ve doyumlu bireyler olarak yetişmelerini hedefler. Aile koçluğu; ebeveynleri, öz farkındalıklarını kazanmaları, ne tür ebeveynler olduklarını keşfetmeleri ve değişip gelişme yönünde ilerlemeleri için destekler. Çocukların anne babalarıyla olan sevgi bağlarının ve aile içindeki iletişiminin güçlenip gelişmesini sağlar. Ebeveynlerin çocukları ile daha doyumlu sağlıklı iletişim içinde olmalarını sağlar.

Küçük çocukları olan ya da bebek isteyen aileler doğum öncesini, doğumu ve sonraki yılları kapsayan aile koçluğundan yararlanabilirler. Daha büyük olan çocukların ruhsal, bedensel ve fiziksel sağlıklarını desteklemek isteyen ebeveynler, tek başına çocuk yetiştiren ebeveynler, eşinin çocuklarına anne babalık yapmak isteyenler, özel ihtiyaçları olan ve özel bakım isteyen çocukları olan aileler, çocuklarıyla iletişim sorunu yaşayan ebeveynler bu koçluk hizmetini  alabilirler.

Görüşmeler ihtiyaca göre haftada bir ya da iki haftada bir sürdürülür.


Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz:

Tel: (224)2434314

info@akademiplena.com