İMAJ KOÇLUĞU

Kişisel imajımız; görünüşümüzle, davranışlarımızla, duruşumuzla, yaşadığımız ya da çalıştığımız mekanlarla bir bütündür ve ‘bizim’ aynamızdır.

Bir yere ilk girdiğimizde dikkati çeken imajımızdır. İlk etkiyi birkaç saniyede bırakırız. Giyim tarzından, temizlik ve bakımdan beden duruşuna kadar herşey imajın içindedir.

İmajınız, girdiğiniz bir ortamdan ayrıldığınızda insanların aklında olumlu veya olumsuz iz bırakmanızı sağlar. Buna dayanarak karşımızdaki kişi bize güvenip güvenmediğine, hoşlanıp hoşlanmadığına, iş yapıp yapmayacağına karar verir.

İmaj, başkalarının zihnindeki biziz. Özelikle günümüzde iş dünyasındaki başarı, teknik bilginiz ve yetenekleriniz kadar imajınıza da bağlıdır. Mutlaka iyi bir profesyonel imaja sahip olmanız gerekir. Kalıcı ve olumlu ilk izlenim; eğitim ve deneyimler eşit olduğu takdirde, rakipleriniz arasından seçilmeniz için belirleyici faktördür.

Kişisel imaj bizim en önemli iletişim aracımızdır. Kendimizle ilgili vermek istediğimiz her türlü mesajı imajımız aracılığıyla bazen tek kelime bile söylemeden, çok kısa bir süre zarfında karşımızdakilere aktarıyoruz. İyi kullanılan, gerçeği yansıtan bir kişisel imaj sizinle ilgili yanlış anlaşılmaları da önleyecek ve insanların sizi daha iyi ve adil bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olacaktır.

İmaj koçluğu kendinden memnun olmayan, performansını ve yeteneklerini nasıl kullanacağını bilemeyen bir insana, bunu nasıl yapabileceğinin, deneyimli bir uzman tarafından gösterilmesidir. İmaj koçluğu sadece giyim tarzımızla ilgili değildir. İmaj koçluğu; giyim tarzımızın yanı sıra, yeme alışkanlığımız, hobilerimiz, diğer insanlarla olan ilişkilerimiz, beklentilerimiz ve alışkanlıklarımızı da içine alan çok kapsamlı bir hizmettir.

İmaj koçluğunda, kişinin bireysel özelliklerinin yanında, yaşadığı ortam, beden yapısı ve kişilik özellikleri de dikkate alınır.

İnsanlarla iletişiminizde etkileyici ve aktif olmak ister misiniz? Amaç, sadece gardrobu yenilemek değil, yeni bir yaşam stili belirlemenizi sağlamaktır.

İmaj koçluğu ile, yeni bir yaşam stiline sahip olacaksınız.


Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz:

Tel: (224)2434314

info@akademiplena.com